Skrzypce wydrukowane w 3D

Skrzypce wydrukowane w 3D – jak to możliwe?

 

skrzypce wydrukowane 3D projekt

Znany francuski skrzypek Laurent Bernadac pokazał swój wyjątkowy talent nie tylko jako muzyk, lecz także jako twórca i projektant. Skrzypek zaprojektował i wydrukował model 3D elektrycznych skrzypiec.
Już sam fakt, że instrument został wydrukowany w 3D działa na wyobraźnię, okazuje się, że skrzypce nie tylko wyglądają niezwykle oryginalnie, lecz i brzmią nadzwyczajnie.

 

skrzypce 3D druk 3D

 

Muzyk pragnął stworzyć instrument na miarę naszych czasów łącząc nowoczesne rozwiązania technologii 3D z autorskim designem i tradycyjnym, pięknym brzmieniem. Zdaniem twórcy tego innowacyjnego instrumentu: „Połączenie precyzji lutnictwa z innowacyjnymi osiągnięciami druku 3D nadaje kierunek doskonałej symbiozie, która istnieje między muzykiem a instrumentem.”

 

model 3D skrzypce

 

Skrzypce Pauline wymagały od muzyka wiele zaangażowania i wysiłku twórczego, jednak efekt jego pracy wygląda naprawdę imponująco.

 

model 3D skrzypce
Poniższy film pokazuje sposób, w jaki powstał ten niezwykły instrument począwszy od projektowania poprzez drukowanie 3D, którego zwieńczeniem jest gotowy model 3D skrzypiec gotowych do gry. Projekt zapisany jako plik STL został następnie wydrukowany na drukarce 3D.

Posłuchajmy brzmienia skrzypiec 3D i zwróćmy uwagę czy ich brzmienie nie jest zbyt nowoczesne?


 

Źródło: www.3ders.org