Biały mamut z drukarki 3D

Drukarki 3D w służbie nauce.

Narodowe Muzeum Nauki i Techniki zaprosiło do współpracy firmę Go Hot Technologies Co., Ltd., Firma jest wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D marki Tiertime na Tajwanie i głównym liderem w zakresie druku 3D w tym rejonie.

Tematem wystawy organizowanej w 2014 roku przez Narodowe Muzeum Nauki i Techniki na Tajwanie była „Podróż w czasie – prehistoryczne zwierzęta w technologii 3D „. Przy pomocy drukarki 3D, Plus 2 z UP, flagowego produktu marki Tiertime specjalistom udało się wydrukować i wiernie odtworzyć model 3D prehistorycznego mamuta z epoki lodowcowej.

Mamut 3D stał się główną atrakcją wystawy i otrzymał najwyższe noty w ocenie użytkowników drukarek 3D.

Drukarka UP Plus 2 marki Tiertime daje możliwość odtworzenia w trójwymiarze dowolnego obiektu będącego w zasobach muzeum. Technologia druku 3D popularyzuje pewne dziedziny wiedzy i stwarza możliwości nauki w sposób atrakcyjny i przyjemny. Powielanie i trójwymiarowe tworzenie dowolnych obiektów np. prehistorycznych zwierząt z epoki lodowcowej, które wymarły przed wiekami, stanowi doskonały przykład na to, jak można efektywnie połączyć osiągnięcia nowych technologii ze współczesną nauką.

Jako pierwsze Muzeum Nauk Stosowanych w Kaohsiung na Tajwanie, podjęło się „integracji nauki i życia, promocji sztuki przetrwania poprzez rozwój jednostek i poprawę życia całego społeczeństwa” służacych edukacji, nauce i rozwojowi technologii dla szerokiej publiczności.

Replika prehistorycznego mamuta 3D stała się najbardziej popularnym i sławnym eksponatem tajwańskiego muzeum. Tak oto drukarka 3D przyczyniła się do rozgłosu wymarłych zwierząt i jednocześnie wzrostu zainteresowania muzeum.

„Zdajemy sobie sprawę, że drukowanie 3D służy nie tylko o nauce i technologiom przemysłowym. Dynamika, z jaką zmienia się rynek nowych technologii i narzędzi cyfrowych sprawia, że przenikają one do naszego życia bardzo szybko. Obiekty powstałe w naszej wyobraźni można łatwo wydrukować i w ten sposób przyspieszyć realizację koncepcji. Koncepcja błyskawicznie trafi na rynek konsumencki, a następnie będzie zrealizowana w przyszłości.

Popularyzacja wiedzy i edukacja muszą iść w parze z poziomem edukacji kolejnych generacji, aby przyjęły ciągłą rewolucję produkcji i konsumpcji jako wyznacznik rozwoju w dobie epoki cyfryzacji! „- podsumowuje Dyrektor Muzeum.

druk 3D mamut

 

Na początku 2014 roku Muzeum zainicjowało „podróż ku drukowanym kolekcjom 3D” prezentując proces ewolucji technologii druku 3D. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał technologii 3D Kustosz tajwańskiego muzeum wpadł na pomysł odtworzenia Mamuta 3D.

„Jeśli wszystkie nasze wystawy oparte będą na historii wspomnień, to musimy patrzeć w przyszłość.” – stwierdził. Udało nam się zrekonstruować mamuta 3D z epoki lodowcowej przy użyciu najnowszych metod druku 3D i dzięki wsparciu firmy Hot Technologies.

Dyrektor wystawy docenił możliwość współpracy z liderem druku 3D oraz wysoką jakość wydruku 3D, a powielony mamut stał się nie tylko flagowym modelem 3D, lecz przede wszystkim reklamą możliwości drukarki 3D – a konkretnie modelu drukarki UP Plus 2 marki Tiertime.